Bi-Fold Semi Shower Door Enclosure - 1950mm - 6mm
Couldn't load pickup availability
Required Products
Our bi-fold shower enclosure is made from 6 mm clear tempered glass, built for perfection and durability. It has 30 mm spacing on each side so that your shower enclosure fits perfectly inside your bathroom.
Speaking of the build, the bi-folding shower enclosure is 1950 mm in height and has 304 stainless steel handles.
Features and Benefits:
- 1950 mm height
- 6 mm tempered clear glass
- 60 mm adjustment space for easy installation - 30 mm on each side
- Metallic finish
- White metallic detailing
- Metal frames
- 304 stainless steel handles
| Product Code | TRB080X195BF6 |
| Type | Glass Panels, Shower Enclosures |
| Finish | Metallic |
| Colour | Metallic |
| Style | Modern |
| Height (mm) | 1950 |
| Glass Thickness | 6mm |
| Adjustment Space | 60mm |
| Features | 6mm Glass, Easy Clean |
| Guarantee | 10 Years |
Delivery
UK Mainland
Estimated delivery time is 2-3 working days for UK Mainland.
International Delivery
International delivery time vary country to country.
To read more about shipping, delivery and shipping information.
Frequently Bought Together
Related Collection
Related Products
We’d love your feedback.
Share your experience with us.
Bi-Fold Semi Shower Door Enclosure - 1950mm - 6mm
Recently Viewed Products