Single Lever Wall Mounted Basin Mixer Tap Knurled Handle - Brushed Brass
Sale price
£292.00
Regular price
£365.00
Couldn't load pickup availability
Required Products
Frequently Bought Together
Price Total: —
🎉 Congrats! You've unlocked 5% off with this bundle — you save —. (Discount applies in cart.)
Product Description
Product Information
| Product Code | TRDH23173BB |
| Type | Wall-Mounted Basin Taps, 2 Hole Basin Mixers |
| Shape | Round |
| Style | Modern |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Brass with PVD Coating |
| Finish | Brushed Brass |
| Colour | Gold |
| Minimum Water Pressure | 0.5 |
| Height(mm) | 96mm |
| Width(mm) | 20mm |
| Projection(mm) | 250mm |
| Handle Type | Lever, Single Control |
| Number of Tap Holes | 2 Holes |
| Guarantee | 15 Years |
Shipping Information
Delivery
UK Mainland
Estimated delivery time is 2-3 working days for UK Mainland.
International Delivery
International delivery time vary country to country.
To read more about shipping, delivery and shipping information.
Related Collection
Related Products
We’d love your feedback.
Share your experience with us.
Tell us what you think about your purchase and help others choose with confidence.
Single Lever Wall Mounted Basin Mixer Tap Knurled Handle - Brushed Brass
Recently Viewed Products
